SOHBET KÜRSÜSÜ
ANASAYFA GERİ
SİTE İLKELERİ

** Sitemizde, parti siyaseti yasaktır.

** Sitemiz, kuruluş felsefesi gereği sadece Atatürk ilke ve devrimlerine bağlıdır.

İleride aşağıda yazılı söz konusu şartları okumamış veya okumuş olup bunlara uygun davranmamış olmanızdan kaynaklanabilecek olan her türlü maddi ve manevi zarara ilişkin talebinizden www.radyomavieylul.net web sitesinin ve bu sitedeki her türlü içeriğin hazırlayıcılarının, çalışanlarının, www.radyomavieylul.net ’in  yetkilendirdikleri kişi ve kuruluşların hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.

www.radyomavieylul.net  web sitesini ziyaret edenlerin, yorum platformlarına katılanların, reklâm ve sponsorluk veren şirketlerin, web sitesinde yayınlamış olabilecekleri şiir, hikâye, yazı, bilgi, yorum, haber, görüntü, sesli şiir www.radyomavieylul.net  logosunun, ana sayfa ile alt bölüm bağlantılarının izin ve bilgi dışı web sitelerinde kullanımı, e-kart vb. hizmetlerinin ve kullanıcılar tarafından www.radyomavieylul.net  sunucularına yüklenerek yayınlanan her türlü içeriğin kullanımı suretiyle edinilen bilgi ve yorumlar dâhil herhangi bir içerikten, www.radyomavieylul.net  hukuki, cezai veya şahsi hiçbir sorumluluğu bulunmamakta olup, web sitesi ziyaretçileri bu hususu bu siteye üye oldukları ve girdikleri andan itibaren kabul ve beyan ederler.

www.radyomavieylul.net  15 yaşından küçük kullanıcıları üye sıfatıyla kabul etmemektedir...

www.radyomavieylul.net, işbu hüküm ve şartları dilediği zaman önceden haber vermek zorunda olmaksızın tek taraflı olarak değiştirme ve güncelleme hakkına haizdir.

Genel Kullanım Şartları;

1-) Kullanıcı, mesaj servisini kullanırken aşağıda belirtilen davranışlarda bulunmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder:

Kanuna, ahlaka ve kamu düzenine aykırı içerik iletmek, Mesaj servisini kullanarak tehdit etmek, sövme vb. fiilleri işlemek, kişi veya kuruluşların gizli bilgilerini yayınlamak, ticari, reklam ya da promosyon materyalleri iletmek, iletinin gönderildiği kişinin haberleşme özgürlüğünü kullanmasını engelleyecek sıklıkta ileti göndermek uygunsuz, yalan veya iftira içeren ileti ve bilgileri göndermek, üçüncü kişilerin fikri mülkiyet haklarını zedeleyici ileti göndermek.

2-) Kullanıcı, mesajların gönderiminde, mesajların ve diğer bilgilerin saklanmasında meydana gelebilecek aksama veya gecikmeden sitemizin sorumlu tutulamayacağını kabul eder.

www.radyomavieylul.net, servise ilişkin sayfaların içeriğini haber vermeksizin ve sebep belirtmeksizin kaldırabilir veya kısmen veya tamamen değiştirebilir. İçeriğin ne zaman, ne şekilde, hangi formatta ve ne kadar süreyle yayınlanacağına karar verme hakkına sahiptir.

Ayrıca, üyelerin sitede astığı şiir yazı öykü vb dokümantasyonların saklanmasını garanti etmez. Üyeler bunun için gerekli  tedbirleri almalıdırlar.

3-) Başkalarının haklarını çiğneyen, yasadışı söylemler içeren, içinde tehdit edici sözler ve sövgüler bulunduran, kişilere ya da kurumlara gerçek dışı suçlamalarda bulunan, özel veya genel yaşama tecavüz niteliği taşıyan, edebiyat dışı kalem kavgası yaratan, sitemizin huzurunu tehdit eden, yasadışı örgütlerin sözcülüğünü ya da destekleyiciliğini yapan yazılar eklenmesi yasaktır. Yazı sahipleri yazdıklarından hukuki olarak tek sorumlu olup, sitemiz bu yazılardan dolayı hiçbir hukuki sorumluluk kabul etmez. Bu tip yazılar uyarılmadan silinecek ve yazı sahiplerinin üyelikleri iptal edilecektir.

4- ) Site üyelerinin kendilerine ait olmayan yazıları yüklemeleri -kısa alıntılar dışında- ulusal ve uluslararası telif hak yasalarınca suç sayılmaktadır. Ancak bilimsel ve araştırma niteliğindeki yazılar, üyelerimizi aydınlatmak amacıyla, eser sahibinin adı yazılarak, adı yoksa "alıntı" olduğu mutlaka belirtilerek, site yönetiminin izin ya da görev verdiği kişilerce paylaşılabilir. Bu tür yazıları, sitemize kaydetmeleri durumunda yazıları site yöneticilerince hiçbir ikaza gerek duyulmaksızın silinecektir, tekrarında ise yine hiçbir ikaza gerek duyulmadan üyenin sitemizdeki kaydı da silinecektir.

5-) Şairler, kendi şiir hikâyelerini güncelleyebilirler ancak silemezler, altlarındaki yorumları silme hakkına da sahip değillerdir (ancak yazılarını okumasını ve yorumlamasını istemediği kullanıcıları yasaklayabilirler), bu işlemler gerekiyorsa, başvuru halinde sadece; site yöneticilerince gerçekleştirilebilir, aynı şekilde kullanıcı isimleri de üyeler tarafından değil, gerekli hallerde ve başvurulması durumunda site yöneticilerince değiştirilebilir.

6-) Sitemize, eklenecek şiir ya da hikâyelerin  tüm üyelerimizin anlayabilmesi için Türkiye türkçesi olarak yazılması gerekmektedir. Başka bir dilde yazılan eserler site yöneticileri tarafından ikaz edilmeden silinecektir.

7-) Sitemize, gönderilen şiir ve hikâyelere yapılacak yorumlarda; üyelerin şiir ve hikâye ile ilgili uzaktan-yakından ilişkisi olmayan yorumları, rutinleşmiş post it tarzı basımları, uyarılmaksızın silinecektir. Ancak, yorumlarda eserin özüne yönelik ya da yazarına eserle ilgili sorular soran yorumlar sayı sınırı olmaksızın yapılabilir. Bunun bir polemiğe dönüşerek uzaması durumunda yine site yöneticileri tarafından yorumlar ayırt edilerek silinecektir.

8-) Sitemize, birden fazla kullanıcı adı ile üye olunması yasaktır. Aksi anlaşıldığında, tüm kullanıcı isimlerinin üyeliği iptal edilecektir.

9-) Üyelerimiz sitemizin şiir bölümüne bir önceki yazısı ana sayfadan düşmeden; düzyazı bölümüne ise üç önceki yazısı ana sayfadan düşmeden yeni yazı gönderemezler.

10-) Sitemizde herhangi bir üyemiz kendi şiirine hikâyesine yapılan ahlak, görgü ve hukuk kurallarına uygun bir yorumun silinmesini istediğinde en az iki site yöneticisi operatör tarafından içerik değerlendirilerek yorum silinebilecektir.

11-) Devletin bütünlüğünü Türk  aile yapısını bozucu ve zedeleyici yazı, şiir, hikâye ve yorum eklenemez

12-) Yukarıda belirtilen kurallar sitemizin forum  bölümü için de geçerlidir

13-) Sitemize, üye olan herkes site kurallarını kabul etmiş sayılır.

14-)Yapılan yorumlarda, konu her ne olursa olsun, üyeler arası isim vererek eleştiri yapılması, düzeysiz tartışmalara girilmesi, konunun kişiselleştirilerek, kişisel ve grupsal tartışma zeminlerine açık hale getirilmesi kesinlikle yasaktır...

15-) Forumlar bölümü edebiyat dünyası ile ilgili fikirlerin ve haberlerin paylaşıldığı ve tartışıldığı bir bölümümüzdür. Bunun dışındaki konuların bu bölüme yansıtılmaması gerekmektedir. Böyle bir durumla karşılaşıldığında üyenin açtığı forum yöneticiler tarafından silinecektir.

16-) Üyelerimizin psikolojisini bozup karamsarlığa itecek her türlü yazı ve resim yasaktır.

17-) Eserler yöneticiler tarafından silinir. Bunlar için yöneticilere bildirirseniz yöneticiler bunu sizin için yapacaktır. Eserlerin içeriğinin boşaltılması yasaktır.

Açıklamalar;

1-) Bu site, hiçbir kamu ve özel kuruluş ile bağlantısı olmayıp tamamen kişisel bir girişimdir. Amacı; Internet ortamında sevgiyle ve saygıyla tüm edebiyat ve müzik konularının paylaşıldığı bir ortam sağlamaktır.

2-) Sitemize, üyelik ücretsiz olup hiçbir koşulda üyelerimizden ücret talep edilmemektedir. Siteye üye olmak için üyelik bölümündeki gerekli bilgileri dolduran herkes tüm site kurallarını kabul etmiş olur ve sitenin üyelere sağladığı tüm olanaklardan faydalanabilir.

3-) Üyeler, bilgilerini üyelerden gizleme hakkına sahiptir

4-) Sitemiz, kamuya açık olduğundan girilen tüm bilgilerin başkaları tarafından da görülebileceğini belirtmek isteriz.

5-) Şiir, ve gönderilen her türlü yazıdan dolayı herhangi bir üyenin göreceği maddi manevi hiçbir zararı sitemiz karşılamayacaktır. Bu konudaki talepler geçersizdir.

6-) Sitemiz, üyelerimiz tarafından eklenen şiir ya da hikâyelerin hiçbirine sahip değildir. Yazılar, yazı sahipleri tarafından sitemize eklenmektedir. Dolayısıyla, sitemize yüklenen tüm yazılar birinci dereceden üyeyi ilgilendirmekte ve doğacak her tür aksaklık ya da sıkıntı yine birinci dereceden üyeyi yasal yükümlülük altına sokacaktır.

7-) Sitemiz, bir arşivleme sistemi olarak, yazıların haklarını korumayı üstlenmemektedir. Siteden çalınarak başka sitelere, televizyonlara, gazetelere, vb. herhangi bir medya organına aktarılan metinlerin yasal sorumluluğunu veya da yasal takibini üstlenemez. Sitemiz, sistem güncellemeleri, site içeriğine saldırı (hack) ve benzer ya da herhangi bir nedenle doğabilecek yazı yitimine karşı, yazarlardan tüm metinlerinin birer kopyasını kendilerinde saklı tutmalarını önermektedir. Sitemiz herhangi bir nedenden ötürü kaybolan, silinen bir metni yazara geri verme sorumluluğunu taşımaz.

8-) Sitemiz, üyeleri yayınlanmış yada yayınlanacak olan kitaplarının ön kapak sayfalarını www.radyomavieylul.net  adresine göndermeleri durumunda sitemizde bu kitabın tanıtımı ücretsiz olarak yapılabilecektir.

9-) Sitemizde yer alan kitap tanıtımları ile ilgili olarak, sitemizin kitabın yazarı yada yayınevi ile arasında hiçbir ticari ilişki yoktur. Dolayısıyla bu kitapların içeriğinden ve topluma etkisinden sorumlu değildir. Kitabı satın almak isteyenler yazarları ile görüşebilir yada site yöneticilerine danışabilir.

10-) Sitemizin, şiir bölümünde kendi şiirinizi de görmek istiyorsanız, bu konudaki talebinizi,  www.radyomavieylul.net  ana sayfasından şiirler adresine bildirebilirsiniz.

11-) Herhangi bir site yöneticisi, sebepsiz olarak herhangi bir üyenin üyeliğini iptal edemez, üyeliğin silinmesi için iki yöneticinin kararı gerekir.

12-) Sitemizde site kuralları başlığı altında bulunan maddeler site kurucusunun kararları ile düzenlenebilir, değiştirilebilir ya da yeni bir madde eklenebilir.

13-) Sitemizden ayrılmak isteyen bir üyenin üyelik işlemleri en kısa sürede iptal edilir.

14-) Şiir, yazı ve öyküde reklam, duyuru ve ilan asılması yasaktır.

www.radyomavieylul.net  de tüm üye bilgileri ancak; Yasal soruşturmalar esnasında, mahkeme kararı gereği veya yasal prosedürler gereği,ileti ve iletiyi gönderene ilişkin bilgiler sitemizden talep edildiği takdirde, talep eden merciye verilecektir.

— Kullanım koşullarında belirtilen haller gerektirdiğinde,

— Kullanıcının talep ettiği ürün ve servisleri sağlayabilmek için.

Bu servisten yararlananlar, bütün bu şartları okumuş ve kabul etmiş sayılırlar

www.radyomavieylul.net